У кожному будинку обов'язково є постільні приналежності, призначені для вкривання тіла. Навіть у жарку літню ніч завжди хочеться зігрітися, щоб сон був більш комфортним. А що говорити про зимові холоди, коли кожен мріє швидше пірнути у ліжко і закутатися у теплу, легку, пухнасту ковдру!

odejala.png

На що звернути увагу при виборі

Ковдри прийшли до нас з давніх часів. Протягом багатьох століть їх виготовляли зі шкур тварин, вовни, вати. Завдяки стрімкому розвитку науки і появі нових технологій ковдри з синтетичних волокон стали набирати величезну популярність. За своїми властивостями вони абсолютно не поступаються натуральним виробам, але мають явну перевагу: їх можна прати і служать вони набагато довше.

Яку ковдру варто купити, щоб сон завжди залишався комфортним? На сьогоднішній день не існує універсального варіанту, здатного задовольнити запити кожного покупця. Ідеальним буде той, який підходить вам. Однак, при виборі кращої ковдри експерти радять прислухатися до наступних рекомендацій:

  • особливу увагу слід звернути на якість і склад наповнювача. Саме від нього залежить, наскільки ковдра виявиться легкою, теплою, зносостійкою.
  • алергікам варто вибирати тільки екологічно чисті моделі, виготовлені з гіпоалергенного матеріалу.
  • ретельно перевіряйте вироби на якість пошиття. Рядки і шви завжди повинні бути ідеально рівними, наповнювач не повинен збиратися в одному місці, скочуватися і вилазити крізь тканину.

Натуральні наповнювачі для ковдр

Для підтримки здорового сну ідеально підходять вироби з наповнювачами тваринного або рослинного походження. У складі ковдр найчастіше містяться:

  1. пух-перо. Вважаються визнаними лідерами серед всіх моделей зимових ковдр. Легкі, м'які вироби дарують неперевершений затишок. Під ними ніколи не буде жарко, адже наповнювач легко підлаштовується під температуру людського тіла. Кращими вважаються ковдри з елітного гусячого, лебединого пуху.
  2. овечу, верблюжу шерсть. Такий натуральний матеріал найчастіше використовується в вовняних ковдрах. Перевага полягає в наявності ланоліну – речовини, що володіє антисептичними і протизапальними властивостями. Тонкорунна шерсть мериноса дозволяє ковдрі бути легкою, в той же час, теплою. Верблюжі добре відштовхують вологу і пил. У них ніколи не заводяться пилові кліщі. З вовни також виготовляють прекрасні пледи.
  3. бавовна добре підходить для дитячих виробів. М'який, при цьому, зносостійкий матеріал, який може служити багато років, не викликає подразнень на ніжній шкірі малюка. Ефективно пропускає повітря, не затримує вологу на поверхні. Не електризується, забезпечує здоровий мікроклімат спального місця.
  4. шовк відноситься до універсальних наповнювачів. Під шовковими ковдрами затишно спати не тільки взимку, але і влітку. Надзвичайно легка, повітряна текстура створює терморегулюючий ефект.

Переваги моделей зі штучними наповнювачами

Синтетичний склад сучасних ковдр можна сміливо вважати конкурентом для натуральних наповнювачів. До того ж, штучні складові мають перевагу – вони не є джерелами алергії. Перерахуємо властивості деяких:

  • поліестер відноситься до гіпоалергенних, повітропроникних, легких наповнювачів. Хороший вибір для тих, у кого вдома взимку завжди тепло. Простий у догляді, зносостійкий.
  • поліефірне волокно не викликає алергічних реакцій, забезпечує ефективну повітряну циркуляцію, швидко випаровує вологу, підтримує правильний температурний баланс. Пружний, легкий наповнювач.
  • силіконізоване волокно вважається одним з видів поліефірних волокон. Повітропроникний, безпечний для здоров'я. Навіть при тривалій експлуатації не втрачає свої початкові якості. Довговічний, добре тримає форму. Наповнювач має високий ступінь пружності, при цьому, не робить відповідного тиску. Допомагає швидко розслабитися і заснути.
  • евкаліптові волокна входять до складу інноваційного Tencel, що забезпечує приємний ефект охолодження. Відповідають за комфортний мікроклімат, забезпечують створення антибактеріального бар'єру, захищають від пилових кліщів і шкідливих мікроорганізмів.

Отже, якому ж наповнювачу: натуральному або штучному, варто віддати перевагу? З даного питання у покупців навряд чи існує єдина думка. І це цілком зрозуміло, адже кожна людина індивідуальна. Якщо ви часто замерзаєте ночами, купуйте теплі моделі. Чудовою можливістю заощадити кошти є придбання всесезонних або двосторонніх ковдр. Дві половини: тепла і прохолодна скріплюються між собою за допомогою кнопок. При необхідності, їх легко можна відокремити. Головне, намагайтеся вибирати ту ковдру, яка сподобалася. І нехай ваш сон завжди залишається міцним і здоровим!