При виборі чергової подушки ми найчастіше орієнтуємося на її зовнішній вигляд, забуваючи, що набагато важливіше дізнатися, що міститься всередині. Саме наповнювач відповідає за ефективність підтримки голови і шиї, а, значить, і за якість сну. Форма виробу, його розмір, твердість і пружність також залежать від наповнювача. Сучасні матеріали можуть мати натуральне і штучне походження. Існує настільки багато їх варіантів, що визначитися з вибором буває досить складно.

napolniteli-2.png

Натуральні наповнювачі

Природні (рослинні або тварини) наповнювачі, як і багато років тому, продовжують залишатися популярними у багатьох покупців. У цій великій групі варто виділити кращі:

  • пух / перо - мабуть, найдавніший з усіх відомих варіантів. Качиним і гусячим пухом набивали подушки наші предки. Сучасні вироби створюються з гусячого пухово-пір'яного елітного міксу. Подушки з них-легкі, м'які, теплі. Завдяки відмінній циркуляції повітря, спати зовсім не жарко. Вбирають багато вологи, швидко її випаровують. Характеризується високою міцністю. Спеціальна камера не дозволяє наповнювачу злежуватися, продовжує термін експлуатації подушки.
  • бавовна ідеальна для дитячих виробів: рослинний склад не викликає шкірних висипань і алергічних реакцій. Добре вентилюється, вбирає вологу. Вимагає частого прання, але швидко висихає. Екологічний, абсолютно безпечний для здоров'я, найбільш бюджетний їз усіх видів. Бавовняні подушки швидко приходять в непридатність, оскільки збиваються і втрачають свої властивості. Прати не рекомендується.

До натуральних наповнювачів також відносяться овеча і верблюжа шерсть. Вони наділені лікувальними властивостями, гігроскопічні, зігрівають в холод, зберігають тепло. Найбільш актуальним вважається наповнювач з бамбука, а також натурального латексу. Покупців приваблює в них ідеальне поєднання м'якості з еластичністю, пружністю. Крім перерахованих, існують і інші варіанти: гречана лушпиння, льон, шовк. 

Синтетичні наповнювачі, їх види

Кращими матеріалами для наповнення подушок на сьогоднішній день вважаються синтетичні. При виборі варто звернути увагу на той факт, що ортопедичні властивості подушок, виконаних з природної сировини, практично не виражені. Для профілактики шийного остеохондрозу, усунення головних болів ідеально підходять штучні наповнювачі:

  1. латекс. Через дорожнечу натуральної сировини широке поширення отримав латекс синтетичний, недорогий гіпоалергенний матеріал з подібними властивостями. Має достатню жорсткість і пружність, щоб анатомічно правильно підтримувати голову і шию. Один з кращих наповнювачів, які радять лікарі для профілактики остеохондрозу шийного відділу хребта.
  2. піна Memory створює індивідуальний комфорт. Пружний, м'який наповнювач швидко реагує на будь-які навантаження, підлаштовуючись під необхідну форму. Не викликає зворотного тиску. Голова протягом всієї ночі підтримується в фізіологічно правильному положенні.
  3. комфорель. Матеріал, схожий за властивостями з холлофайбером. Представлений у вигляді порожніх волокон, скручених кульками. Легкий, пружний, добре пропускає повітря, не викликає алергічних реакцій. М'які подушки з комфорелью найбільш зручно використовувати в період вагітності.
  4. Outlast відноситься до новітніх наповнювачів. Здатний створювати високий рівень терморегуляції. Може перетворюватися з твердого в рідкий стан і навпаки-таким чином накопичується або поглинається енергія. Тіло людини зігрівається або охолоджується в залежності від ситуації.
  5. ортопедична піна має ряд безперечних переваг: підлаштовується під особливості будови тіла, забезпечує анатомічне положення хребту і збалансовану підтримку шиї і голови. Розслабляє м'язи, знімає втому і біль.

Існує також безліч інших, не менш привабливих видів синтетичних наповнювачів. Всі вони є ідеальними для людей, які страждають від алергії. Завдяки сучасним технологіям, виробники навчилися створювати такі штучні матеріали, які з безпеки перевершують натуральні. 

Які подушки найзручніші

Щоб не помилитися з вибором, краще наживо розглянути кожен з вподобаних варіантів. Прочитайте уважно інформацію, в якій йдеться про те, якими бувають сучасні вироби. Так можна швидко зорієнтуватися і зрозуміти, що підходить для вас краще. Завжди враховуйте індивідуальні особливості, наявність алергії і захворювань опорно-рухового апарату (особливо шийного відділу). Вибирайте і купуйте тільки ті моделі, які здаються найзручнішими.