Хребетна грижа відноситься до серйозних патологій опорно-рухового апарату. Досить часто виникає внаслідок остеохондрозу, малорухливого способу життя, травм. Головною причиною медики називають зміщення або ураження міжхребцевих дисків. В результаті нормальна форма каналу хребта змінюється, а ядро, що розірвало фіброзне кільце, ущемляє нервові закінчення. Ступінь тяжкості даного захворювання безпосередньо залежить від виду грижі. Але, в будь-якому випадку, пацієнт відчуває слабкість, біль, оніміння в кінцівках.

92b2ba98401e3fb2cee916f8fdbc1cc8.png

Чому при грижі потрібен анатомічний матрац

На жаль, грижі хребта змушують повністю або частково змінювати звичний спосіб життя. Не можна піднімати тяжкості, вдаватися до фізичних навантажень, доводиться займатися лікувальною фізкультурою, дотримуватися суворої дієти і навіть підбирати найбільш безпечні положення для сну.

Якщо діагностована грижа, вкрай важливо подбати про те, щоб тіло в період відпочинку знаходилося в анатомічно правильному положенні. Разом з медикаментозним та іншими методиками лікування, лікарі рекомендують придбати анатомічний матрац. Сучасні вироби розробляються після ретельного вивчення та аналізу фізіології людини, а також сучасних наукових даних.

Анатомічні матраци повністю виключають неправильне положення хребта, тому зміщення хребців стає мінімальним, людина не страждає від болю. Такі моделі допомагають позбутися від страждань, повертають відмінне самопочуття, перешкоджають подальшому розвитку хвороби. Сон відновлюється, стає спокійним і здоровим.

Правила вибору матраца при хребетній грижі

Перелік в даній ситуації може бути різним, оскільки він індивідуальний. Основними критеріями повинні залишатися тільки особисті переваги. При цьому, також не варто скидати з рахунків і об'єктивну думку фахівців, які пропонують наступні поради з підбору хорошого анатомічного матраца:

  1. Не можна керуватися виключно привабливим зовнішнім виглядом товару. Перед покупкою обов'язково оцініть його зручність. Магазини і торгові центри дозволяють тестувати вироби на місці. Досить буде 20 хвилин, щоб зрозуміти, наскільки комфортно на ньому спати в різних позах. Хороший матрац завжди рівномірно розподіляє навантаження по поверхні. В них часто передбачаються спеціальні ділянки для окремих частин тіла.
  2. Від матраца не повинні виходити неприємні або не властиві йому запахи. Якщо ви явно вловлюєте "аромат", значить виробник використовував матеріали, що становлять небезпеку для здоров'я.
  3. Наповнювачі та матеріали повинні бути натуральними, гіпоалергенними, екологічними, повітропроникними.
  4. Продавці зобов'язані пред'явити сертифікат відповідності на товар, щоб покупець зміг особисто переконатися в походженні і якості продукції.
  5. При виборі жорсткості необхідно враховувати місце локалізації грижі, стадію захворювання, вікову категорію. Кращим варіантом для тих, хто страждає від грижі хребта, є двосторонні матраци з різною жорсткістю – більш твердою і м'якою. Ідеально вибрати модель з кокосовим жорстким і латексним пружним наповнювачем.

При наявності грижі можна використовувати для сну моделі анатомічних матраців з незалежним блоком пружин, що сприяють кращому розслабленню. Не рекомендується спати на матрацах із застарілою пружинною конструкцією.

Підбирайте довжину і ширину матраца таким чином, щоб вони відповідали вашому зросту, вазі. Розміри виробу повинні точно збігатися з вимірами ліжка. В іншому випадку відбудеться деформація і анатомічний ефект не зможе проявитися повністю.