Ранок для вас - це найважчий час доби? Ви прокидаєтеся без настрою і ніщо не радує? Для багатьох такий стан знайомий не з чуток. Робота, у свою чергу, зобов'язує бути повним сил і енергії вже з самого ранку. Як поліпшити свою працездатність і, при цьому, бути абсолютно спокійним? Ми підготували 7 корисних порад, які дозволять розбудити мозок і помітно підвищать продуктивність роботи.

7 ефективних методів підвищення продуктивності з ранку

1.Прокидайтеся раніше

Багатьом складно прокинутися по першому дзвінку будильника. Ми переводимо його на 10, потім ще на 5 хвилин. У результаті збори на роботу перетворюються на справжню гонку. В якості експерименту рекомендуємо завести будильник на 1 годину раніше звичайного часу. При цьому, годинник потрібно встановити подалі від ліжка, щоб не було можливості його відключити не встаючи. За 60 хвилин вільного часу можна в спокійному режимі зробити зарядку, поснідати і зайнятися іншими справами. Це дозволить мозку швидше включитися в роботу. Плюс до всього, ви позбудетеся від щоденного стресу, пов'язаного із запізненням.

2.Правильний напій

Випита з ранку чашечка натуральної кави працює як "природний будильник", дозволяючи прокинутися. Цей напій стимулює мозкову діяльність, а також підвищує працездатність. Також в ході останніх досліджень вченим вдалося довести, що кава стимулює пам'ять і покращує настрій. Відмінною альтернативою може стати зелений чай. У його складі також присутній кофеїн, що стимулює мозкову діяльність.

3.Медитація

Для тих, хто не практикує медитацію, ранкове заняття може закінчитися засипанням у позі лотоса. Однак, якщо серйозно підійти до цього питання і освоїти техніку, можна позбутися від зайвих думок і підвищити концентрацію уваги. Після практик обидві півкулі мозку починають працювати збалансовано, відбувається стимуляція мозкової активності, що дозволяє помітно підвищити продуктивність роботи.

4.Вуглеводи - важливі

Нерідко ті, хто часто сидить на дієтах, відмовляються від продуктів, що містять вуглеводи. Безумовно, ми не говоримо про те, що потрібно регулярно вживати здобу, шоколад або цукор. Варто пам'ятати, що вуглеводи містяться у фруктах, зернових продуктах. Тому, відмовляти собі у повноцінному сніданку точно не варто.

5.Приділіть час читанню

Багатьох може обурити порада про те, що у ранковий час потрібно приділяти час читанню. Але, саме ця дія допоможе мозку остаточно прокинутися і налаштуватися на робочий процес. Крім того, читання покращує пам'ять і аналітичне мислення. У ранковий період буває складно налаштуватися на серйозну літературу. Але, вихід є - досить обрати легкий захоплюючий твір або статтю в улюбленому журналі. Однак, не варто плутати справжнє читання з перебуванням в інтернеті. Перегляд статусів точно не зможе активувати роботу мозку.

6.Пишіть від руки

Навіть якщо ви всі важливі речі зберігаєте у смартфоні або планшеті, не варто забувати, що саме лист від руки сприяє поліпшенню концентрації уваги, тренує пам'ять, дозволяє проявити індивідуальність, а також знімає стрес. Тому, за чашкою кави з ранку рекомендуємо поєднати приємне з корисним – написати на аркуші паперу плани на день і, тим самим, трохи потренувати свій мозок.

7.Дотримуйтеся графіка

На роботі нас чекає велика кількість завдань, які необхідно виконати в точно обумовлений час – зустрітися з клієнтом, оформити важливу документацію і багато іншого. Часу на відпочинок практично немає. Щоб все встигати і не перебувати у нескінченному стресі рекомендуємо складати список завдань на день, розподілити їх за ступенем важливості і строго дотримуватися їх виконання.