Всім відомо, що недолік сну серйозно шкодить здоров'ю. З безлічі негативних наслідків, відомих медицині на сьогоднішній день, перше місце належить швидкому зниженню нормальної активності головного мозку. Це, в свою чергу, неминуче позначається на погіршенні пам'яті, призводить до зниження фізичної і розумової активності, викликає ожиріння.

124.png

Якість сну безпосередньо залежить від правильного підбору матраца, ковдри та подушки. Спальне місце має бути зручним, комфортним, його жорсткість зобов'язана відповідати фізіологічним особливостям або віковим потребам людини. Але іноді доводиться шукати альтернативні методи поліпшення процесу засипання. В такому випадку можна порекомендувати вибрати будь-який з семи напоїв, що сприяють швидкому розслабленню і спокійному сну без пробуджень.

Молоко з додаванням меду і куркуми

Чарівний рецепт цілющого напою відомий багато століть. Всього один стакан підігрітого молока, в який додана ложка ароматного меду і щіпка куркуми, допоможе назавжди забути про безсоння. Молоко-чудовий продукт, що містить безліч корисних речовин. Для швидкого розслаблення і засипання особливо потрібен триптофан, що сприяє виробленню гормону сну мелатоніну. Разом зі столовою ложкою меду в наш організм надходять фруктоза і глюкоза, які стимулюють роботу печінки, а також знижують активність гормонів стресу, що ускладнюють процес швидкого засипання. Молоко з додаванням чайної ложки порошку куркуми називають "золотим напоєм", оскільки він наділений властивістю ефективно впливати на цикли засипання та пробуждення.

Чай з ромашки

Чаювання перед сном вважається хорошою практикою для засипання. Цим безпрограшним засобом користувалися ще наші предки. Теплий чай з ромашки або материнки благотворно впливає на нашу нервову систему, заспокоює її, допомагає зняти напругу від денної активності. Регулярне вживання ромашкового чаю позбавить від неврозу, відновить порушений цикл сну. Висока ефективність рослинного екстракту пояснюється наявністю апігеніну. Речовина зв'язується з рецепторами головного гальмівного медіатора в нервовій системі людини, надає заспокійливу, а також розслаблюючу дію.

Чай з коренем валеріани

Валеріановий чай-лікарський засіб з кореня рослини, що полегшує безсоння, сприяє нормалізації, поліпшенню якості сну. Для його приготування необхідно 2 г сухого кореня на 240мл окропу. Перш ніж приймати чай, слід дати йому можливість настоятися протягом 15 хв. Валеріана відрізняється тим, що не змінює ритм засипання і пробудження. Випивши чашку ароматного напою, ви швидко захочете спати і не будете прокидатися до самого ранку. Слід пам'ятати лише про те, що вживати чай у великих кількостях і часто – занадто шкідливо для нервової системи, оскільки може підвищитися рівень тривожності.

Виноградний сік

Цей солодкий, ароматний напій допоможе зміцнити нерви, зробити їх майже «залізними». Сік з винограду насичує наш організм корисними мікроелементами, вітамінами, надає більше сил і енергії. Стакан напою на ніч добре знімає денну напругу, нормалізує процес сну. Вранці ви завжди будете почувати себе бадьорими, абсолютно здоровими. У винограді міститься ревератрол-антиоксидант, що допомагає перетворювати важко спалювану жирову білу тканину в Буру, яка набагато легше піддається впливу. Слід тільки пам'ятати, що для таких цілей необхідно вибирати лише 100% натуральний сік.  

Сік з вишні

Вишневий сік має унікальний склад, тому дуже корисний для здоров'я. Він знімає запалення, добре допомагає при гіпертонії та інших хворобах. Ягоди містять триптофан - найціннішу речовину, що сприяє швидкому відходу до сну і своєчасному пробудженню. Цей факт повністю доведений дослідженнями, проведеними в Університеті м. Рочестера (США). Тривалість сну може збільшитися на 84 хв., якщо протягом двох тижнів регулярно вживати по 2 чашки вишневого соку.

Кефір

Можливо, вас здивує той факт, що кефір також потрапив в топ-7 напоїв для швидкого засипання. Проте, це так: смачний напій, що містить безліч корисних бактерій, здатний не тільки налагодити роботу шлунково-кишкового тракту, але також знімає напругу з м'язів, заспокійливо діє на нервову систему. Кефір також багатий кальцієм. Цей мінерал дуже швидко виводиться під час сну: кефір перешкоджає його втраті.

Напій з сої

Соєве молоко або напій з порошку бобів дуже корисний для здоров'я: в його складі міститься безліч вітамінів і мінералів. Лецитин допомагає правильно живити клітини головного мозку, а фітостероли покращують нашу пам'ять, підвищують розумові здібності. Тому протягом багатьох десятиліть сою використовують, як лікарський засіб. У бобах також міститься багато магнію, який позитивно впливає на якість засипання, знижує рівень стресу, поліпшує ясність мислення.

Якісне комфортне спальне місце і регулярне вживання корисних напоїв для міцного сну допоможуть залишатися бадьорими і активними протягом усього дня!