Багато хто невірно вважає, що тривалий сон в післяобідній час позбавляє від фізичної втоми, додає організму сили та бадьорості. Коли ж приходить неділя і з'являється реальна можливість вільно прилягти, все виявляється зовсім інакше. Неймовірно, але факт: після відпочинку днем ​​втома нікуди не йде.

dnevnoy-son.png

Роберт Оксман, який очолює американський інститут «Sleep To Live», стверджує, що підстав для виникнення сну всього дві: гомеостатический і циркадні ритми. При тривалому перебуванні в активному стані мозок накопичує велику кількість хімічних компонентів. Їх стає тим більше, чим довше триває неспання. Такі речовини відповідають за передачу інформації про те, що прийшла пора лягати в ліжко.

Циркадними ритмами називають біологічний годинник, який у кожного з нас працює індивідуально. Завдяки їм в ранковий час завжди відчувається прилив енергії, з'являється фізична активність, а ближче до вечора накопичується втома, виникає бажання поспати. Обидва чинники повинні працювати безперебійно, в іншому випадку відбувається серйозний збій, що проявляється сонливістю в денний час доби.

Експерти довели: тривалість сну вдень впливає на самопочуття. У НАСА провели спеціальне дослідження, щоб встановити, скільки потрібно спати вдень, щоб розумова діяльність стала краще. Як виявилося, буде цілком достатньо всього 10-26 хвилин. За 26 хв. рівень уваги підвищується на 54%.

Сон протягом більше півгодини переводить організм в так звану REM фазу. Швидше за все відпочинок триватиме 1,5 години, що відповідає повному циклу. Такий сон не вважається здоровим, оскільки призводить до збою циркадних ритмів, серйозно порушує звичний розпорядок життя. У підсумку, шкоди від нього виходить набагато більше.

Чи може денний сон вплинути на якість сну в нічний час? Швидше за все, відповідь буде позитивною. Щоб відчувати себе бадьорим, слід провести ретельний аналіз нічного і денного сну. Відповіді на прості питання допоможуть визначити причину, яка шкодить більше за інших, отже:

  1. Чи прокидаєтеся ви після того, як заснули, наскільки часто?
  2. Чи є у вас звичка користуватися смартфоном, планшетом або ноутбуком безпосередньо перед тим, як лягти спати?
  3. Вранці ви відчуваєте прилив сил або дискомфорт, слабкість, сонливість? Перераховані фактори допоможуть визначити найменші зміни, щоб мати можливість здобути здоровий, спокійний сон. Медики не рекомендують регулярно «досипати» днем ​​- це викличе втому і неможливість працювати в повну силу.

Причиною частого пробудження вночі часто стають неправильно підібрані матрац, ковдра або подушка. Зверніться по допомогу в магазин продукції для здорового сну. Професіонали виберуть ідеально підходяще спальне місце, щоб ви назавжди змогли забути про проблеми нічного недосипання, що викликають непереборне бажання спати вдень.