Сон вважається найважливішим фактором максимально швидкого і фізіологічно правильного відновлення фізичного здоров'я. Без їжі людина здатна жити близько 40 діб, без сна кожен з нас не зможе обійтися і кілька днів. В іншому випадку в організмі почнуть відбуватися незворотні зміни.

Навіть при зменшенні кількості сну на пару годин, ми відчуваємо розбитість, зниження працездатності і уваги. Щоденне безсоння неминуче призводить до виснаження нервової системи. Наскільки погано тоді спортсмену, який постійно відчуває величезні фізичні навантаження, якщо на нетреновану людину недосип діє настільки вражаюче?

Коли ми відпочиваємо, всі сили направляються на повне відновлення енергетичних запасів, витрачених за минулий день. Тому професійним спортсменам потрібно спати набагато більше. Середня тривалість сну для таких людей повинна становити не менше 10, а то і 12 годин, інакше в організмі відбудеться руйнування накопиченої м'язової маси, впаде рівень тестостерону, а виділена енергія почне шкодити організму. Очевидно, що на відмінні результати в спорті можна розраховувати тільки з наявністю тривалого сну, як головного відновника сил.

Всі наведені тут відомості повністю підтверджуються дослідженнями, проведеними вченими зі стенфордського університету. Під час експерименту команда чоловіків-баскетболістів протягом 1,5 місяців щодня спала по 10 годин. У підсумку, влучність гравців збільшилася і стала точніше на 9%, крім того, значно зросли показники з бігу.

Чері Мах, яка керувала дослідницькою групою, впевнена, що кожен спортсмен зобов'язаний навчитися отримувати максимальну користь від сну. Повноцінний нічний відпочинок повинен завжди бути в пріоритеті, а не тільки перед проведенням виступів. Щоб залишатися у формі на іграх і під час тренувань, слід виконувати деякі рекомендації вчених:

  1. Сон зобов'язаний стати важливою частиною вашого спортивного режиму.
  2. Щоб заповнити втрату сну, необхідно вже за кілька днів до виступів збільшити його кількість.
  3. Хронічне недосипання неприпустимо. Дорослим необхідно спати 7-8 годин, молоді - більше 9 годин.
  4. Завжди намагайтеся дотримуватися одного графіка: лягайте відпочивати і вставайте приблизно в один час.
  5. Якщо вдень долає сонливість, зупиніться і зробіть невеликий перепочинок.