В основі таких матраців лежить система пружин, яка і забезпечує необхідну підтримку.

Види ортопедичних матраців

Існують ортопедичні матраци з залежними і незалежними пружинними блоками.

Система взаємопов'язаних пружин. При натисканні на одну з них приходять у рух і всі розташовані поруч. Залежні пружинні блоки називаються системою «боннель», в середньому щільність пружин становить 100 на метр. Головна перевага матраців з такими системами є їх дешевизна. В якості контактних шарів в них використовуються сучасні матеріали, такі як латекс, холлофайбер, пінополіуретан.

У таких системах кожна пружина знаходиться в окремому чохлі і не контактує з сусідніми. Це дозволяє уникнути «ефект гамака», характерного для систем типу «боннель». Роль посередників між  пружинним блоком і поверхнею матраца виконують латекс, повсть ортопедична піна та інші матеріали, характеристики яких безпосередньо впливають на параметри виробу.

Матраци з пружинним блоком розрізняються за кількістю пружин. Найкращим  варіантом вважається  щільність 1080-2000 штук на одне спальне місце (1х2 метри). Чим більше число пружин, тим міцніше конструкція. Сучасні матраци зазвичай виготовляються  з щільністю 256, 500 і 1000 пружин на квадратний метр.

Головне  в безпружинних матрацах – це наповнювач. Всі безпружинні матраци діляться на монолітні або комбіновані, в залежності від того, використовуються в них один шар наповнювача або кілька.

В монолітах найчастіше використовують латекс, блоки з кокосових волокон і пінополіуретан. У комбінованих ортоматрасах шари наповнювачів перемежовуються. Як правило,  більш жорсткі матеріали чергуються з м'якими.

Жорсткість забезпечується такими матеріалами як кокосова кайра, сизаль, абака.

Комбіновані моделі відрізняються високим рівнем комфорту і довгим терміном служби.  Деякі матраци цього типу не мають обмежень по навантаженню.

На ринку представлені матраци трьох типів: м'які, з середнім рівнем жорсткості і жорсткі.

Це матраци з основним шаром у вигляді латексу, холлофайбер і пінополіуретану. Ці матеріали м'яко реагують на тиск і приймають форму тіла. Такі матраци гарні для людей з проблемами в поперековому відділі.  Найкраща поза для сну – на боці.

До матраців середньої жорсткості звичайно ставляться вироби з пружинним блоком і наповнювачем у вигляді латексу. Такі моделі  універсальні, можуть використовуватися широким колом споживачів. Рекомендований людям з проблемами в грудному відділі хребта. Саме такі матраци варто купувати для підлітка: у період активного росту і зміцнення костяка та хребта необхідно особливу увагу до правильного положення під час сну. На такому матраці краще всього спати на спині.

У жорстких матрацах пружинного і безпружинного типів матраца використовуються кокосові плити,  сизаль, бавовна, волокна абаки. Жорсткі матраци розраховані на суттєві навантаження і підходять для людей з зайвою вагою. Вироби цього типу підходять підліткам, дітям, а також людям, які страждають захворюваннями грудного і шийного відділів хребта. Як і на матрацах середньої жорсткості, на жорстких матрацах краще всього спати на спині.

Поєднують у собі властивості м'яких і жорстких матраців. Різні сторони цих матраців заповнюються наповнювачами, що відрізняються за своїми характеристиками. З одного боку може перебувати м'який натуральний латекс, а з іншого – жорстка кокосова плита.

Такі матраци особливо зручні для покупців, які отримують можливість змінювати характеристики виробу в залежності від необхідності і сезону, просто перевертаючи матрац.

Спеціально для Вас ми створили ДОБІРКУ найбільш популярних матраців, яка допоможе швидше визначитися з вибором:

  1. Erudit

  2. Expert Evolution

  3. Medium

  4. Hard

  5. Moco

  6. Arion

  7. Astoria

  8. Spine Support

  9. Sanders

  10. Spine Health