Спальна кімната - справжнє місце для розслаблення і відновлення сил, що відбувається уві сні. Для досягнення затишної обстановки та підтримки здорового сну, яких тільки зусиль ми не докладаємо - вибираємо якісний ортопедичний матрац та приємне постільна білизна, наповнюємо приміщення ненав'язливими ароматами і встановлюємо приглушене світло. І все це чудово працює в комплексі, але не забувайте і про стан повітря в спальні.

Режим провітрювання спальні

Провітрювання - це необхідний процес, що дозволяє нормалізувати мікроклімат, і наситити приміщення киснем. Але найбільш важливим аргументом на користь регулярного провітрювання є усунення бактерій і мікроорганізмів, які радіють і розмножуються в сухому повітрі.

Перед відходом до сну, коли правильно усунути всю цифрову техніку і виконати нічні процедури, не забудь прочинити вікно. За цей час зі спальні встигне вивітритися зайва волога і зникнуть ознаки задушливого приміщення. Випереджаючи заперечення про те, що в кімнаті стає холодно, призведе цілком переконливий аргумент: Лікарі радять засипати в прохолодному приміщенні. По-перше, таким чином, організм уповільнює свою активність і налаштовується на процеси регенерації. По-друге, прохолодне повітря відмінно зіграє на контрасті з теплою ковдрою і піжамою, які м'яко огорнуть, і ви швидко пориньте у світ сновидінь.

За 8-10 годин перебування в спальній кімнаті, ви знову нагородіть її достатньою порцією вуглекислого газу і вологи, які необхідно випустити з оболонки приміщення. Відразу після ранкового підйому, візьміть за правило залишати вікно відкритим хоча б на пів години. Якщо ви сумніваєтеся в правильному рівні вологості в своїй спальні і бажаєте налагодити цей показник до норми, можна придбати гігрометр. Оптимальна волога в спальній кімнаті повинна коливатися в межах 40-60%, залежно та загального клімату.

Не варто забувати про те, що збудники хвороб і джерела інфекції цілком комфортно живуть у вашому домі. Якою б фортецею він не був для вас, необхідно давати йому ковток свіжого повітря, причому, робити це регулярно. Важливо сказати, що якщо в будинку знаходиться хворий - побоюватися загострення застуди від провітрювання немає потреби. Дозволяючи повітрю циркулювати по кімнаті, ви звільняєте його від бактерій і впускаєте свіже повітря, в оточенні якого процес відновлення під час хвороби набагато продуктивніше.

Звичайного ритуалу у вигляді встановлення вікна в режим провітрювання достатньо для кімнати, в якій знаходиться 2-3 людини. Якщо ж в приміщенні знаходиться понад 5 особин, впровадження провітрювання за допомогою протягу буде вкрай корисно. Щоб досягти виключно позитивно ефекту від цього фізичного явища, всім присутнім найкращої покинути кімнату. Протяг посприяє швидкому насиченню всього приміщення киснем і пожвавить атмосферу, яка також впливає на продуктивність роботи мозку.