Здоровий сон для центральної нервової системи - це запорука успішного і злагодженого функціонування. Ми звикли чути, що кожній людині, в залежності від біоритмів необхідно різну кількість часу, щоб добре виспатися і відчути себе відпочилим. Але ніщо так не дражнить людську свідомість, як можливість обійти загальноприйняті правила і зробити неможливе. Сьогодні ми поговоримо про одну з таких можливостей - це методика швидкого сну.

Методика швидкого сну - як бути продуктивним?

Процес сну організму ділиться на періодичні цикли – це фаза повільного і швидкого сну. Під час фази повільного сну в тілі людини відбуваються регенераційні процеси, мозок посилає імпульси і виявляє слабкі місця які необхідно відновити. Етапи повільного сну тривають близько 2 годин і чергуються фазами швидкого сну, в цей час м'язи максимально розслабляються, сповільнюється дихання і серцебиття.

Швидкий сон - це час найактивнішої роботи мозку, коли відбуваються всі процеси аналізу подій, що сталися за день. У фазі швидкого сну серцебиття частішає, як і рух очних яблук під зімкнутими повіками. Коли людина прокидається під час фази швидкого сну, він може чітко згадати все, що йому приснилося.

Існує кілька методів продуктивного сну, які допомагають боротися з сонливістю протягом дня і в рази підвищувати концентрацію і зосередженість.

Сієста - це найбільш легкий метод, який дозволяє скоротити час нічного сну на пару годин. Спосіб полягає в засипанні посеред дня на 20 хвилин, саме стільки в середньому триває фраза швидкого сну. Варто відзначити, що спати довше відведеного часу в рамках прийому не рекомендується, так як сон переходить в повільну фазу, і ви можете отримати зворотний ефект.

Ступінчастий метод - більш експериментальний і пропонує відчувати фази швидкого сну протягом усього дня по 20 хвилин і не обов'язково для цього потрібен матрац, якого може не бути на роботі. Згідно з дослідженнями, 20 хвилин денного сну в швидкій фазі скорочує нічний відпочинок на 1,5 години. Причому, кожна наступна фаза швидкого відпочинку зменшує потребу в нічному відпочинку на більшу кількість годин. Якщо вам належить довга і напружена робота, не соромтеся приділити сну посеред дня трохи часу, щоб підвищити свою продуктивність.

Надлюдський метод - продовження попереднього, тільки в більш радикальній формі. Щоб повністю позбутися від потреби в нічному сні, слід поспати вдень 6 разів по 20 хвилин. Резюмуючи ступінчастий метод, такої кількості відпочинку буде достатньо, щоб не відчувати потреби в нічному відпочинку. Поспішаємо зауважити, що надлюдський метод у багатьох випадках дійсно показує відмінні результати і людина відчуває приплив мул і енергії, навіть не відпочиваючи вночі. Але будьте обережні - регулярне застосування такого режиму сну протипоказано, так як відновлення тіла можливо лише при повноцінному нічному сні.

Різні методики швидкого сну досягають своєї ефективності при правильному режимі виконання – відсутності сторонніх подразників. Щоб 20-хвилинний сон виявився ефективним, вам потрібно зайняти зручне положення, не обов'язково лежаче, але максимально розслабити всі м'язи і повністю відключити свідомість, щоб зануритися в сон. Техніку швидкого сну можна відточувати протягом усього життя, не забуваючи про те, що це всього лише експериментальний інструмент, а не альтернатива традиційному сну.