Від стану того місця, де ми зазвичай спимо, багато в чому залежить наш власний фізичний стан. Незручне місце для сну заважає повноцінному відпочинку і неминуче погіршує самопочуття. Повноцінне розслаблення м'язів і природне положення тіла під час сну самим безпосереднім чином впливають якість відпочинку і фізичний стан людини на наступний день. Але добре розслабитися можна тільки на "правильному" матраці, який має оптимальні для тіла параметри жорсткості.

Як обрати жорсткість матраца?

Відповідь на це питання носить суто індивідуальний характер. Адже велика людина на м'якому матраці буде провалюватися, а худий на жорсткому – лежати, немов на підлозі.

Тому потрібно співвідносити фізичні дані, такі як вага і зріст, і якості матраца. А ще враховувати вік, фізичну активність, наявність порушень опорно-рухового апарату. І тільки куплений з урахуванням всіх факторів матрац стане ортопедичним. Саме для Вас.

  • Вага
  • Фізична активність людини
  • Вік
  • Наявність або відсутність болю і порушень спини
  • Індивідуальні переваги

Так як приблизно до 25-27 років людина продовжує рости і формуватися, анатомічно правильне положення скелета протягом тривалого нічного періоду доби вкрай необхідно. Чітку фіксацію кісток і м'язів забезпечують тільки жорсткі і середньої жорсткості матраци.

З 27 до приблизно 50 років помітних змін в роботі суглобово-м'язового апарату зазвичай не спостерігається. В цей час можна користуватися матрацами різних типів, орієнтуючись в першу чергу на власні відчуття і стан після нічного відпочинку.

Від 50 років і старше варто подумати про створення особливих умов для сну. З цього періоду краще відпочивати на матрацах підвищено анатомічності і зниженої жорсткості, тобто на м'яких матрацах, що забезпечують фізіологічну підтримку тілу. Матраци не повинні перешкоджати мікроциркуляції крові.

Для людей вагою від 40 до 60 кг варто вибирати м'який матрац. Для людей вагою більше 90 кг кращим буде найжорсткіший варіант з моделей з урахуванням віку.

Якщо матрац купується з розрахунком на двох сплячих, потрібно враховувати вагу обох осіб. Різниця до 30 кілограмів між ними не зробить помітного впливу на матрац під час експлуатації. А ось при розриві в 45 кіло і більше варто розглядати моделі високої анатомічності і товстим м'яким шаром більше 6 сантиметрів.

Чим вище рівень фізичної активності людини протягом дня і більше навантаження на м'язи і спину, тим більш жорсткий і анатомічний матрац необхідний. Вибір слід робити з урахуванням особистої ваги.

Найбільш жорсткими серед масово поширених наповнювачів є блоки на основі кокосової койри.

Для виробів з комбінованими шарами кокосової койри і латексу, або іншого матеріалу, характерна, як правило, середня жорсткість. Але навіть жорсткі матраци цих серій набагато комфортніші. М'які матраци випускаються з основним шаром у вигляді латексу, холлофайбера і пінополіуретану.

Зазвичай виробник вказує рівень жорсткості матраца. Перевірити власноруч можна, поставивши матрац вертикально до стіни і натиснувши на лицьову сторону. Якщо глибина прогину складе 10 сантиметрів і більше, то це не жорсткий матрац.

Перед покупкою краще оцінити якості матраца, полежавши на ньому 10-15 хвилин і змінюючи положення тіла. Це дозволить вибрати індивідуально відповідний матрац серед аналогів.