Пошук матраца стає останнім етапом в придбанні побутових предметів для малюка. Красиві ліжечка, кофтинки, іграшки вибираємо з набагато більшим задоволенням, ніж безпосередньо матрац. Зрештою, покупка матраца для батьків - не захоплюючий дух момент в порівнянні з модними меблями і постільними речами різних кольорів і стилів.

Як обрати матрац в дитяче ліжечко

Причиною багатьох покупок для малюків часто стає мода, подумайте про її доцільність. Малюкові все одно, класичне ліжечко або ліжечко найсучаснішого дизайну. Малюкові все одно, пластмасове воно, з дуба, сосни. Малюка не цікавить, чи є ящик для зберігання речей або ліжечко може трансформуватися при необхідності в іншу меблі. Дочці або синові все одно, якого кольору постільна білизна, чи є на ньому популярні персонажі мультфільмів. Такі покупки просто подобаються робити.

Матрац для дитячого ліжечка заслуговує особливої уваги молодих батьків — воно одне з трьох основних покупок, які мами і тата повинні зробити в першу чергу, оскільки ці придбання важливі не для вашої зручності, а для зручності і безпеки вашого малюка.

Перша важлива покупка для дитини — дитяче харчування. Дуже важливо, щоб малюк добре харчувався. При неправильному харчуванні на початковому етапі життя можуть з'явитися проблеми зі здоров'ям, які потім довго будуть переслідувати його чи її в життя.

Матрац для дитячого ліжечка — це друга важлива покупка, яка потрібна більше малюкові, а не батькам.

На дитячому матраці ваш малюк буде спати до двох або чотирьох років свого життя. Малюки від народження до року проведуть до 70% свого життя на матраці і 50% — від року до 3 років, тому що дитяче ліжечко з матрацом прослужить манежем перед тим, як малюк засне або поки не розбудить маму чи тата, вранці, вночі або вдень.

Крім того, пам'ятайте, що малюк буде перебувати на матраці в ті моменти життя, коли його скелет ще дуже ніжний і росте швидше, ніж в будь-який інший період. Тому саме в цьому віці діти дуже потребують додаткової підтримки.

І третя покупка, яка більше важлива дитині — це крісло в машину. Крісло в машину не призначене для того, щоб утримувати малюка на задньому сидінні, воно призначене для того, щоб захистити малюка в той потрібний час, коли це йому так необхідно. Ви не будете купувати крісло, відповідне дизайну салону вашого автомобіля або тому, що воно продається за низькою ціною, ви купуєте найкращий захист для свого малюка, яку тільки можете собі дозволити.

Типи матраців для дитячого ліжечка

В продажу в основному присутні два види матраців для малюків. Перший вид-це матраци безпружинні, інший-матраци на пружинах. Перше питання, яке задають батьки — які з них краще? Відповісти однозначно складно. І той і інший варіант хороший. Безпружинний матрац з якісних складових прослужить також довго, як і пружинний, обидва будуть гарною підтримкою для малюка. Якщо вибирати між безпружинним матрацом хорошої якості і пружинним матрацом середньої якості, Виберіть краще безпружинний матрац. І навпаки, якщо матрац на пружинах кращої якості, ніж безпружинний — виберіть матрац на пружинному блоці.

Наступне важливе питання: як відрізнити безпружинний матрац хорошої якості від такого ж виду матраца середнього або низької якості. І, як відрізнити пружинний матрац хорошої якості від пружинного матраца середньої або низької якості.

Визначити дитячий матрац кращої якості не залежно від того, на пружинах він чи ні, не завжди легко, тому що ми не бачимо, що знаходиться всередині, а важливо саме те, що знаходиться всередині матраца. Висновок очевидний: треба купувати вже зарекомендували себе марки матраців, які створені компанією — виробником якісної продукції.

Безпружинні матраци в дитяче ліжечко

Як обрати матрац в дитяче ліжечко

Є два основних компоненти безпружинному матраці, це склад внутрішнього наповнення (ППУ, латекс, кокос і т. п.) і верхнє покриття.

Поговоримо про найбільш популярну складовв матраців — ППУ або пінополіуретан. До 90-х років 20 століття якість ППУ було настільки поганим, що після певного часу його використання, він або затвердевал, або кришився, стаючи вразливим, і розвалювався на шматки. Матраци в дитяче ліжечко з такою якістю ППУ не тільки втрачали свою придатність в короткий час, але найстрашніше-могли виявитися шкідливими для здоров'я дитини.

З тих пір піни покращилися, з'явилися ППУ з принципово новим хімічним складом. Є три аспекти ППУ, які визначають його якість. Перша ознака якості-вага матраца. Вага — це майже синонімом щільності. Як правило, чим матрац з ППУ важче, тим краще. Друга особливість якості дитячого матраца з ППУ — його жорсткість. Зазвичай, чим жорсткіше матрац, тим краще. Третя особливість якості ППУ — стійкість матраца, тобто його здатність швидко відновити свою початкову форму при експлуатації. Чим швидше матрац відновить свою форму, тим він краще.

Складно розібратися? Просто пам'ятайте, що потрібно купувати матрац з ППУ, який жорсткий, не легкий і швидко відновлює свою первинну форму.

Пружинні матраци в дитяче ліжечко

Як обрати матрац в дитяче ліжечко

За самою природою пружинні матраци в дитяче ліжечко складаються з пружинного блоку і додаткових шарів для підтримки і комфорту.

В Україні пружинні блоки бувають двох видів: пружинні блоки з залежними пружинами і пружинні блоки з незалежними пружинами.

Для малюків, скоріше, немає різниці, використаний в матраці пружинний блок з залежними або незалежними пружинами. Є одне правило: пружинний блок повинен бути жорстким і якісним. Проводячи моніторинг ринків, і відвідуючи дитячі магазини, ми зустрічали матраци, в яких пружинний блок настільки розряджений (термін виробників матраців), що хотілося відбити руки тим недобросовісним виробникам дитячих матраців, які заради досягнення низької ціни матраца, економили на якості дроту. Діаметр самого дроту був меншого розміру, а Відстані між кільцями збільшені. Небезпечно купувати подібні матраци в дитяче ліжечко для своїх малюків.

Запам'ятайте, в пружинному блоці важлива якість самої пружини і відповідну кількість пружин на квадратний метр. Також немає сенсу шукати матрац, в якому кількість пружин завищена. Це зайва трата грошей.

Проте, якщо пружинний блок якісний, можете вибирати будь-який матрац, незважаючи на те, залежні в ньому пружини чи ні. Одне важливо, якщо ви все ж хочете придбати своїй дитині матрас з незалежним пружинним блоком, будьте готові викласти зі свого гаманця додаткові гроші. Але якщо ви плануєте використовувати матрац для дитини, коли він підросте, є сенс задуматися про незалежний пружинному блоці.

Друга важлива частина пружинних матраців — кількість додаткових шарів і якість кожного з них.

Зверніть увагу на матеріал, який ізолює пружини від інших шарів. Цей ізоляційний матеріал кладеться безпосередньо на пружини і захищає інші комфортні шари матраца від прогинання і попадання в пружини в майбутньому. Одним з найпопулярніших в Україні матеріалів, використовуваних в матрацах, вважається кокосове волокно. Кокосове волокно виготовлено з тертої шкаралупи кокосового горіха. Але запам'ятайте, що кокосове волокно на дитячих матрацах не повинно бути латексированным. В останньому випадку ви можете купити матрац з прогумованим кокосом. Для скріплення кокосових волокон використовується «синтетична суміш», а не натуральний латекс. Приблизно з такого ж латексу роблять рукавички, кульки і т. п. «Натуральності» в такому матраці вже немає. Крім того, в латексованому кокосі виявлені формальдегіди, шкідливі для організму ваших малюків. Тому в Європі і США більшість виробників дитячих матраців, в тому числі з-за жорстких законів, відмовилися використовувати кокос, виробляючи дитячі ортопедичні матраци для сну.

В якості ізоляційного шару також використовуються і інші матеріали, наприклад спанбонд, повсть та інші. У лабораторії «Аскона» ми провели безліч досліджень з різними матеріалами і зупинилися на натуральному, довговічному і безпечному матеріалі, який ми з Вами знаємо з дитинства, і який, завдяки сучасним технологіям, володіє прекрасними якостями ізоляційного матеріалу. Це термоскріплений льон. У новій колекції матраців «Аскона» замінила кокос на льон, що призвело до приголомшливих результатів досліджень.

В якості ізолятора часто використовується повсть. На текстильних фабриках збираються відходи тканин, стираються, пресуються і скручуються в рулони. Повсть відчувається добре на новому матраці, але з плином часу він втрачає свою міцність в якості ізолятора. У будь-якому випадку, якщо ви не плануєте передавати матрац з покоління в покоління протягом 10 і більше років, можете спокійно купувати матрацик з повстю.

Як обрати матрац в дитяче ліжечко

Інші шари пружинних матраців дитячого ліжечка називаються комфортними шарами, тобто вони роблять матрац більш комфортним. Дуже багато виробників, в гонитві за низькою ціною матраца, відмовляються від комфортного шару. При покупці матраца для вашого малюка, натисніть долонею на матрац, відчуваєте пружини? Не беріть такий матрац, на ньому буде спати найдорожча для вас людина!

Практично кожен поважаючий себе виробник використовує як мінімум один комфортний шар, деякі виробники використовують два комфортних шару. Багато виробників використовують ППУ в якості одного комфортного шару і зверху, ближче до тіла, використовують синтепон або холлофайбер. Комфортний шар надає матрацу м'якість, що не применшує загальної твердості матраца.

Потрібна ідеальна підтримка по периметру матраца в дитяче ліжечко

Одна з найважливіших складових, про яку мало говорять — додаткова підтримка по периметру матраца. Особливу важливість вона набуває в пружинних матрацах для малюків. Жорсткий периметр надає додаткову підтримку, коли малюк вже встає і тримається за поручні ліжечка або ходить по матрацу в ліжечку. Важливо, щоб ні ножа, ні ручка малюка не потрапила в провал між матрацом і ліжечком, тому зверніть на цей пункт особливу увагу. Жорстка підтримка по периметру матраца також краще допомагає розподіляти вагу по поверхні матраца, що скорочує ризик провалів і м'яких точок. Відповідна підтримка по периметру додає матрацу більше вартості, але при цьому покращує його якість.

Чохли для матраців в дитяче ліжечко

У США, наприклад, в 99,9% відсотків дитячих матраців виробники використовують вініловий чохол. Він вважається кращим і найдорожчим.

Як обрати матрац в дитяче ліжечко

В Україні для чохлів економічних матраців в дитяче ліжечко частіше використовують бязь, для більш дорогих — трикотаж, махру або велюр. Більшість українців віддають перевагу натуральним тканинам. Але останнім часом багато виробників тканин розробили унікальні гіпоалергенні матеріали, які в якості чохлів захищає матрац від протікання рідини і при цьому «дихають», тобто пропускають повітря. Подібні чохли для матраців коштують дорожче і використовуються в більш дорогих матрацах. Проте, в країнах Східної Європи з успіхом продаються дитячі пелюшки, які за розумні гроші вирішують проблеми плям на матрацах. А також попадання в них рідин.

Гарантія на матраци в дитяче ліжечко

Кожен серйозний виробник дитячих матраців відповідає за матеріали, які він використовує, а також якість роботи. У великих виробників є спеціальні відділи, які контролюють якість вхідних матеріалів, а також департаменти, що відповідають за якість виходить з виробництва продукту. Маленькі виробники не завжди можуть собі це дозволити.

Зверніть увагу!

Екологічно чисті матраци в дитяче ліжечко Mediflex Kids:

  • не містять формальдегідів (без кокоса)
  • антибактеріальні
  • гіпоалергенні

ТОП-8 матраців для дітей від Askona:

  1. Happy Baby
  2. Sweet Dream
  3. Teeny
  4. Happy Kids