Людина протягом усього життя третю частину доби щодня проводить уві сні. Такий великий період часу вкрай необхідний для того, щоб організм зміг повноцінно відпочити, отримати новий заряд бадьорості і енергії на майбутній день. Тому вкрай важливо, щоб тіло не відчувало уві сні ніякого дискомфорту. Сон просто зобов'язаний бути здоровим, спокійним і глибоким.

варіант-2.jpg

Комфортність сну і хороше самопочуття у весь час денної активності, безпосередньо залежать від вибору відповідного матраца. Дорога покупка повинна служити протягом багатьох років, створюючи для тіла максимальний ортопедичний ефект, коли хребет знаходиться в анатомічно правильному, природному положенні, а м'язи повністю розслаблені. Про те, як правильно вибрати матрац, знають далеко не всі. Наше завдання - надати користувачам максимально детальну і правдиву інформацію з цього питання.

У чому полягає відмінність матраців

Сьогодні виробники пропонують величезну кількість різних варіантів спальних виробів. Вони відрізняються наступними параметрами:

  • ціною;
  • розмірами;
  • обмеженням по масі тіла;
  • жорсткістю;
  • типом механізму;
  • кількістю і видом наповнювачів;
  • додатковими властивостями.

Вартість матраців значно коливається, в залежності від розміру, якості використовуваних матеріалів, їх кількості та інших технічних характеристик. Всього налічується 4 цінових категорії. В якості економ-прикладу можна навести матрац Erudite, представлений в колекції Expert. Яскравим зразком матраца середньої вартості вважається Medium Hard (колекція Sleep Style ). Середній плюс – це матрац Astoria Sanders колекції Serta . Гідним представником матраців преміального класу є Heaven Luxury колекція Greather & Wells .

Матраци на ліжко прямокутної форми, призначені для дорослої категорії, відрізняються величезною різноманітністю розмірів. Вибір залежить від того, 1 або 2 людини будуть на ньому спати, анатомічних особливостей користувача і розміру приміщення, в якому знаходиться ліжко. Випускаються також матраци круглої форми діаметром 200 або 210 см. Висота може досягати 45 див. Той, хто не має можливості розмістити у своїй квартирі ліжко, повинен звернути увагу на матраци на дивани, які допоможуть покращити ортопедичні властивості спального місця і комфортність сну.

ritz (1).png

Найбільш поширеним розміром дитячого матраца вважається 60х120 см, але ще випускаються вироби 70х140 см і інші, шириною 60-80 см і довжиною 120-160 см. матраци, призначені для дітей, мають висоту від 6 до 17 см. наприклад, висота матраца Happy Baby - 6 см, Little Angel - 10 см, а Сһеггу Kids - 17 см.

Фахівці рекомендують підбирати матрац з урахуванням маси тіла. Загальне правило говорить: чим більше вага, тим жорсткішим має бути виріб. Хоча в основному це і вірно, але також не слід забувати, що в підборі по вазі необхідно враховувати ріст користувача. Для людей з вагою в 75 кг, але при зрості 160 см і 195 см явно знадобиться різна жорсткість. При значній вазі більш бажано, але не обов'язково, купувати матрац пружинного типу. У продажу завжди є ортопедичні матраци, які не мають обмежень по навантаженню на одне спальне місце.

Жорсткий або м'який

Вибір підходящої жорсткості матраца для сну безпосередньо залежить від особистих уподобань, фізіологічних особливостей, а також стану здоров'я і віку покупця. Існують наступні ступені жорсткості:

  • низька;
  • нижче середньої;
  • середня;
  • вище середньої;
  • висока.

Як обрати матрац? Жорсткість визначається складом його наповнювача. Це може бути тверда кокосова койра натурального походження або інноваційна піна високого ступеня пружності. В одному матраці може застосовуватися один наповнювач або ж їх поєднання. Особливо це характерно для ортопедичних двосторонніх матраців з функцією зима-літо. Універсальні моделі легко перевертаються, що дозволяє створити найбільш комфортні умови для відпочинку в будь-який сезон року.

Який матрац вважається хорошим по жорсткості? Вибір ідеально відповідного продукту безпосередньо залежить від віку, маси тіла людини і стану його здоров'я. Високі і вище середньої жорсткості матраци рекомендується обирати для новонароджених і дітей віком до 3-х років. Дошкільнятам і учням молодших класів відмінно підходять моделі середньої або вище середньої жорсткості. Вони також ідеальні для людей, які ведуть малорухливий спосіб життя або багато часу проводять за комп'ютером. У зрілому віці набагато краще купувати матраци з низькою жорсткістю або нижче середньої, тобто, досить м'які і пружні.

Якщо вага не досягає 90 кг, то вибирати можна ту ступінь жорсткості, яка здається найбільш комфортною. Людина з масою тіла, що перевищує зазначену цифру, особливо у віці від 45 років, повинна звернути увагу на жорсткі ортопедичні матраци, що забезпечують хребту анатомічно правильну підтримку.

Як правильно обрати матрац з урахуванням поточного стану здоров'я? З періодично виникають болями в хребті і втомою м'язів відмінно справляються вироби високої і вище середньої жорсткості. При наявності серйозних захворювань опорно-рухового апарату слід попередньо отримати рекомендації лікаря-ортопеда.

evolut.jpg

Пружинний або безпружинний

Згідно з прийнятою класифікацією всі ортопедичні матраци поділяються на два види –пружинні з залежним або незалежним блоком і безпружинні. У кожного є індивідуальні особливості та переваги. На чому зупинити остаточний вибір, вирішувати тільки вам:

  1. Пружинний виготовляється із застосуванням міцного дроту високої якості різного діаметру, що пройшла антикорозійну обробку і загартовування. Моделі таких блоків відрізняються за застосованою технологією розміщення елементів і їх кількістю. Краща підтримка тіла забезпечується наявністю більшої кількості пружин.
  • Блок залежних пружин «Боннель» складається з п'ятивиткових елементів. Кожна жорстко з'єднана з сусідніми, при навантаженні на одну з них відразу ж стискаються і інші. Такий тип блоків використовується в матраці Spectra.
  • Незалежні пружинні блоки відрізняються тим, що в них кожен елемент розташований в індивідуальному чохлі в стиснутому стані.

          В інноваційних пружинних блоках Hourglass (пісочний годинник) застосований ефект трьох зон. Робота кожної пружини складається з декількох етапів - початкова м'якість змінюється підтримкою і пружністю. Таким чином, підтримка хребта в його різних відділах здійснюється більш гнучко і функціонально. Пружинний блок даного типу є основою матраца Experience колекція Expert.

        В блоках Pocket Spring використовуються пружини у формі барильця, виготовлені з високоякісного сталевого дроту, що значно підвищує міцність і надає підвищену чутливість до навантаження. В силу своїх технологічних особливостей, цей блок досить легко підлаштовується під форми і вагу будь-якої людини. Ідеально підходять парам з відчутною різницею у вазі. Прикладом такого виробу є матрац Ambassador.

  1. Безпружинний, як випливає з назви, не має в основі пружинних блоків. Замість них використовуються різноманітні наповнювачі з натуральних або штучних матеріалів. Багато користувачів вважають за краще вибір саме такого типу матраца через його надійність, безшумність, комфортність і можливість легше здійснювати транспортування.

Види наповнювачів

Як правильно обрати ортопедичний матрац, з урахуванням якісних характеристик його наповнювачів? Сьогодні найбільшою популярністю у виробників користуються наступні матеріали: кокосова койра, піна ортопедична, піна Мемогу, латекс натуральний войлок і сизаль, що створюють необхідний ортопедичний і анатомічний ефект.

point.png

Натуральна кокосова койра вважається одним з кращих наповнювачів для сучасних матраців. Вона відрізняється міцністю, жорсткістю і достатньою еластичністю. Гіпоалергенний матеріал не піддається гниттю, не викликає алергії, добре пропускає повітря. Не деформується після довгих років експлуатації.

Ортопедична піна має еластичну, пористу структуру, за рахунок чого наділена поліпшеною повітропроникністю. Матеріал, динамічно реагує на навантаження, здатний швидко відновити форму після деформації, забезпечуючи при цьому, підвищений рівень комфорту спального місця.

Піна Мемогу, що наділена ефектом пам'яті, відноситься до інноваційних штучних матеріалів, що володіють унікальними властивостями. Здатна сама максимально підлаштовуватися під особливості кожного тіла. Еластична, стійка до тиску, захищає виріб від появи пилових кліщів і хвороботворних бактерій, пропускає повітря, регулює температуру спального місця.

Латекс - легкий, пористий, екологічно безпечний матеріал, який часто використовують в матрацах. Повітропроникний, терморегульований, гіпоалергенний, не видає неприємні запахи і не вбирає їх. Рівномірно розподіляє тиск, сприяючи правильному кровообігу і повного розслаблення.

Міцна, зносостійка повсть, що наділена середньою жорсткістю, прокладають, щоб уникнути тертя м'яких наповнювачів об пружинний блок. Значно продовжує термін служби матраца і підсилює його конструкцію.

Сизаль - натуральний міцний наповнювач матраців, м'якше і еластичніше, ніж кокосова койра. Цінується за еластичність, зносостійкість і відмінну пружність. Добре вентилюється, не затримує вологу. Сизаль добре поглинає звук, роблячи матрац особливо тихим. Його волокна не вбирають вологу, антистатичні, тому не притягують частинки пилу.

Отже, сьогодні ми докладно розповіли вам про те, як правильно обрати матрац. Керуючись цими рекомендаціями, будь-який користувач зможе без зусиль підібрати для себе і близьких ідеальний ортопедичний матрац, що відповідає сучасним високим вимогам якості та безпеки, що пред'являються до виробів для сну і відпочинку.

Якщо у вас все-таки залишилися питання щодо вибору найбільш відповідного виробу для сну, звертайтеся до менеджерів нашого магазину. У будь-який момент ви отримаєте кваліфіковану відповідь на будь-яке питання, яке вас цікавить.

Для того, щоб спростити Ваш вибір, представляємо каталог пружинних і безпружинних матраців. Ознайомитися з основними характеристиками особливостями моделей можна, перейшовши за посиланнями.