Міцний і повноцінний сон настільки ж обов'язковий для підтримки здоров'я, як фізичні навантаження і правильне харчування. Підвищуючи якість сну ви підвищуєте і якість життя.

Чим важливий сон?

Як стверджують лікарі, систематичний недосип протягом двох і більше тижнів різко знижує потенціал мозку. Ви починаєте гірше запам'ятовувати інформацію, утруднюється обробка даних. Ось чому мозку необхідний сон.

Феномен пам'яті повністю не вивчений, але вчені з упевненістю говорять про те, що яскравими і не дуже картинками під час снів ми зобов'язані саме їй – пам'яті. У свою чергу, хронічне недосипання відбивається на її стані не кращим чином. Люди, які сплять менше власної фізіологічної норми показують істотно гірші результати при проходженні тестування на пам'ять. Прочитайте як потрібно правильно спати кожен день, просто перейшовши за наведеним посиланням.

Вельми показовий в цьому сенсі проведений в Бельгії експеримент: добровольцям дали подивитися на кілька фотографій, після цього частина з них благополучно заснула, а частина, за умовами експерименту, провела ніч без сну.

Через півроку цим же людям знову показали ті ж фотографії. З'ясувалося, люди, що заснули, запам'ятали більше фотографій, ніж ті, що не спали.

Передбачається, що уві сні наш внутрішній обчислювач сортує і запам'ятовує отриману за день інформацію. Втім, ці процеси відбуваються і вдень. Чому для них необхідна ще й ніч, вчені поки не знають. Але факт залишається фактом: без повноцінного сну процес навчання чого – небудь-квантової фізики або прямого удару справа - буде проходити дуже туго. Загалом, успішні люди вже давно взяли собі за правило добре висипатися. До того ж, повноцінний відпочинок покращує зовнішній вигляд, настрій, самопочуття і моторику. Людина, що виспалался швидше приймає рішення.

Хто найдовше спить з виду гомо сапієнс? Маленькі діти. І чим менше вони - тим довше сплять. Якщо дорослому досить 6-8 годин на добу, то немовлятам треба все 20.

Вся справа в тому, що активне зростання вимагає певного обсягу гормонів, а деякі з них виробляються тільки уві сні. Та й мозок, перевантажений новою інформацією, потребує більшого обсягу часу для її обробки.

Тому довгий і здоровий сон дуже важливий для дітей. Дорослій людині необхідно близько 8 годин на добу для повноцінного відпочинку.

Недавнє дослідження вчених з Penn Medicine показало, чому дефіцит сну не тільки погіршує здібності людини до пізнання і запам'ятовування. Виявляється, справа не тільки в накопиченому стомленні - недолік сну знищує нейрони. Дослідники спостерігали за мишами в періоди нормального відпочинку і нестачі сну. З'ясувалося, що при тривалому неспанні у мишей не відбувалося активації сіртуїну – білка, важливого для функціонування мітохондрій і захисту нервових клітин від порушення обміну речовин. У мишей з дефіцитом сну загинуло 25% нейронів головного мозку.