Кліщі домашнього пилу мешкають в кожному житлі. За висновками американських експертів, ці шкідливі мікроорганізми є в 4-х з кожного п'яти будинків. На сьогоднішній день відомо приблизно 150 видів сапрофітів.

kleshi.png

Появу кліщів провокує підвищена вологість повітря. Справжнім розсадником подразників, небезпечних для здоров'я, вважаються подушки, матраци, постільні приналежності. Небезпечні мікроорганізми здатні викликати нежить, сльозотеча, чхання, привести до таких серйозних хвороб, як алергія і бронхіальна астма.

Пилові кліщі неможливо розглянути неозброєним оком. При цьому, потужний побутовий алерген постійно виділяє токсичні екскременти, які завдають шкоди нашому здоров'ю. Що потрібно зробити для їх виведення? Вчені визнають: повністю позбутися від пилевих кліщів практично неможливо, проте значно знизити їх кількість цілком реально. Варто тільки прислухатися до порад фахівців:

  1. Перш за все, постарайтеся викинути всі старі, непотрібні речі, які не використовуються в домашньому господарстві. Килими, ковдри, пледи завжди накопичують багато пилу і є розсадниками паразитів. Одяг, а також книги слід зберігати тільки в закритих шафах.
  2. Ідеальним способом боротьби з кліщами вважається часта вологе прибирання приміщення. Протирайте меблі і полки серветками, змоченими в засобах для прибирання, а перед миттям підлог зберіть пил на м'яких поверхнях за допомогою пилососа.
  3. Зробіть ревізію спальних приналежностей, які є основним місцем зосередження павукоподібних алергенів. На подушках, ковдрах і матрацах накопичується безліч відмерлих частинок шкіри, якими харчуються кліщі. В результаті виділення поту вологість постілі підвищується, що створює прекрасні умови для розмноження сапрофітів. У підсумку на двоспальному ліжку може накопичитися приблизно 300-400 млн.паразитів.
  4. Не забувайте про необхідність міняти постільну білизну не менше одного разу на 10 днів.
  5. Головним ворогом пилових кліщів вважаються холод і сонце. Тому частіше відкривайте вікна, провітрюйте приміщення, виносьте на балкон постіль і ковдри.
  6. Використовуйте водонепроникні захисні чохли, такі, наприклад, як запатентований "Protect-a-bed", що створює надійний бар'єр для проникнення шкідливих мікроорганізмів.