«Тоді Ви зробите найбільший прорив, який вдався дуже небагатьом. Для цього потрібно кожен день прокидатися з диханням, пахучим, як квітучий жасмин вранці, і бути в захваті від життя, від перспектив дня, від того, що Ви живі... Це буде Вашою пристрастю. І, розвертаючись, Ваш день буде тим, чим буде. Де джерело цього? В Вас самих».

Рамта «Пробудження до незвичайного»

Прокиньтеся генієм!

Навіщо ми спимо? Це питання змушує вчених проводити нові і нові експерименти. І все-таки процес сну так і залишається до кінця не вивченим.

Для чого потрібен сон? Звичайно, для відпочинку! Однак така відповідь породжує ланцюжок нових питань: що таке відпочинок? Чому він приурочений до певними періодами доби? Чому для відпочинку недостатньо тілесного спокою, а необхідно ще й вимикання органів почуттів?

Протягом багатьох сторіч сон розглядався саме за зовнішніми ознаками, т. е. станом спокою і зниженої реактивності. Однак останнім часом з'являється все більше фактів, які не вкладаються в такі уявлення. Так, на початку 80-х років співробітники I Московського медичного інституту В. С. Ротенберг і С. В. Кобрин, вивчаючи сон хворих з повною атрофією м'язової системи, не виявили його скорочення, хоча ці хворі зовсім не потребували соматичному (тілесному) "відпочинку". Значить, сон не є спокій, а тілесний відпочинок зовсім не обов'язковий елемент сну.

Щодня ми маємо справу з великим потоком інформації. Часто це стає причиною різних порушень сну. Лежачи в ліжку, ми аналізуємо прожитий день або будуємо плани на наступний. Потік думок зупинити важко, але життєво необхідно. Поширене уявлення, що, економлячи час на сон, можна більше встигнути зробити, абсолютно помилково. Результати досліджень доводять, що недосипають все роблять повільніше.

Згідно з матеріалами відомої американської газети «Wall Street Journal» найвпливовіші бізнесмени в світі сплять не менше 8 годин на добу! Зовсім недавно зірки, політики і бізнесу доводили свою значимість здатністю спати практично цілодобово. А тепер вони з гордістю кажуть, що ні за що не відмовлять собі в здоровому повноцінному сні.

Уві сні мозок людини працює у багато разів швидше, ніж при пильнуванні. Німецькі вчені провели випробування на 106 добровольцях і впевнені, що мозок може вирішувати складні завдання в той час, поки його власник спить. Учасникам експерименту загадували загадку з числами, в яку заклали приховану кодову розгадку. Частина добровольців, які отримали стандартні 8 годин сну, впоралися із завданням значно краще і швидше, ніж ті, хто спав як доведеться, а то й зовсім спав. Вчені вважають, що під час сну мозок реструктурував інформацію, що поліпшило розуміння проблеми і допомогло знайти оптимальне рішення. На думку багатьох експертів, дане дослідження – перший вагомий доказ існування потужного творчого потенціалу мозку під час сну.

В годинник неспання на мозок обрушується лавина інформації. Щоб її переробити (систематизувати, співвіднести з уже наявною інформацією, узагальнити і викласти в пам'яті), необхідні час і відповідні умови. Отримавши дозу дані за день, мозок підбиває підсумки.

В безсонному стані думка залишається в межах шаблонів. Уві сні інша ситуація. І якщо є необхідні знання та інформація, але не вистачає лише способи по-особливому, незвично їх поєднати, то стан сну – найбільш відповідний час для прозріння. При методичному обмірковуванні воно не настане. Цим користувалися Декарт, Гессе, Ейнштейн, Рафаель, Пушкін, Чайковський, Грибоєдов... Приклад з Менделєєвим, який побачив свою знамениту таблицю уві сні, вже став класикою.

День поступається свої права ночі, і ось, нарешті, ми відчуваємо сонливість. Стан сонливості – це результат підготовки мозку до нічного режиму, режиму сну. Чому у сні рішення приходять швидко, а думки точні і навіть геніальні?

Думка – це своєрідне «сім'я», і для того, щоб воно дозріло і зросла, нам необхідно посадити його, тобто помістити в темряву. Мелатонін і сератонін виробляються в основному в головному мозку шишкоподібної залозою. Вона розташована в центрі мозку і пов'язана з двома очима «канатика». в районі очей. Іншими словами, в шишкоподібної залозі і в очах містяться однакові клітки. Багато вчені зробили висновок, що шишкоподібна залоза – це і є «третє око». В цьому є правда. Шишкоподібна залоза оцінює світло і темряву, і в той момент, коли очі закриваються і перестають бачити світло, вона замість сератоніна починає виділяти мелатонін. Мелатонін уповільнює Ваші процеси і заспокоює Вас. Він – попередник піноліну, який виділяється під час глибокого сну. Уповільнивши Вас, він дозволить Вам потрапити в стан усвідомленого сну.

Ось чому так важливо лягати спати з чистими думками і позитивним настроєм. Мозок сприймає все буквально! Іншими словами, якщо Ви лягаєте спати втомленими і дратівливими, ранок виявиться далеко «не добрим».

«Наші очікування від сну докорінно різні. Більшість з нас сподівається втекти від тягот життя. Проте сон – це шанс повернутися до радості свого істинного призначення», – Генрі Рід.

Який сон вибрати – залежить від кожного з нас. Выспимся ми сьогодні або бадьорість вранці залишиться тільки примарною мрією? Життя багатогранне, хочеться встигнути багато, але вистачить сил? Де шукати резерви здоров'я і настрою? Як відомо, резерв є завжди, і ми пропонуємо його – це той запас відпочинку і здоров'я, який Ви можете придбати разом з новим зручним ортопедичним матрацом.

Головною рушійною силою компанії «Аскона» у створенні товарів для сну є усвідомлення важливості процесу сну і його ролі в житті людини. Фахівці компанії, професіонали виробництва матраців, знають, як зробити матрац з заданими характеристиками, використовуючи сучасні складові.

Створити умови для здорового сну неможливо без оцінки його фізіологічних аспектів. Внаслідок земного тяжіння ділянки нашого тіла, що стикаються з поверхнею, на якій ми спимо, відчувають тиск. Для розвантаження цих ділянок ми періодично перевертаємося уві сні. При надмірному впливі тиску на м'які тканини і шкірні покриви відбувається припинення нормального кровопостачання здавлених ділянок. Рівномірний розподіл ваги тіла по поверхні, на якій ми спимо, знижує загальний тиск на м'які тканини і тягне за собою більш спокійний сон. Були проведені дослідження фізіологічної реакції тіла людини на твердість поверхні, на якій він спить. Ці дослідження показали, що під час сну на твердій поверхні людина здійснює на 46% більше рухів, ніж коли він спить на подпружиненной поверхні. Це показує, наскільки великий вплив характеристик спальної поверхні на якість сну.

Таким чином, хороший матрац для сну з оптимальними підтримують характеристиками разом з правильно підібраною ортопедичною подушкою здатні зробити Ваш сон глибше, тим самим збільшуючи можливість появи «осяянь» і геніальних думок.

Компанія «Аскона» безперервно досліджує загадкові механізми сну і робить все можливе, щоб Ваше «пробудження до незвичайного» стало реальністю!